Biblioteki publiczne w powiecie piotrkowskim

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Łącznie 441968
Dziś: 8
Internautów (od 2010.01.01)

Strona: 28 z 109
Poprzednia 1... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna

20.05.2014

wpJuż po raz czwarty w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika odbędzie się konkurs historyczny dotyczący pułkownika Witolda Pileckiego.
Finał  konkursu pt. „Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego" będzie miał miejsce 26 maja 2014 r. o godzinie 11.00 w Czytelni dla dorosłych przy ul. Jerozolimskiej 29.
Jest to druga edycja mająca rangę konkursu wojewódzkiego. W tym roku z postacią pułkownika zmierzy się 48. uczniów szkół ponadgimanzjalnych z terenu województwa łódzkiego.
Przypominamy, iż pierwszy, szkolny etap konkursu odbył się 28 lutego 2014 r. Spośród uczniów zostali wyłonieni finaliści, którzy 26 maja 2014 r. napiszą test z wiedzy o pułkowniku.
Celem konkursu jest poznanie sylwetki i czynów płk. Witolda Pileckiego, ale także rozbudzenie zainteresowania historią współczesną Polski wśród młodzieży i kształtowanie postaw patriotycznych.
Konkurs został objęty patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Łukasza Kamińskiego oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
Ponadto Prezes Instytutu Pamięci Narodowej wręczy nagrody finalistom oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym wygłosi wykład „Narodziny Solidarności”.

20.05.2014

plener28 kwietnia 2014 roku na Rynku Trybunalskim odbył się II Międzynarodowy Plener Artystów Karykatury. Ten dzień poświęcony był satyrycznym reminiscencjom na temat 10. lat Polski w Unii Europejskiej. Jak widzą ten okres karykaturzyści, można zobaczyć na wystawie poplenerowej, która mieści się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Jerozolimskiej 29. Wystawę można oglądać do 6 czerwca 2014 r.

19.05.2014

jt

19.05.2014

YsgrenvaldMiejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika ma przyjemność poinformować, iż nawiązaliśmy współracę z grupą Ysgrenvald. Ysgrenvald zajmuje się grami fabularnymi a jednocześnie jest przedsięwzięciem mającym na celu popularyzację niestandardowych form rozrywki, a także zmianę sposobu postrzegania kultury jako zarezerwowanej wyłącznie dla „wybranych”. Jak mówią o sobie: "Jesteśmy grupą młodych ludzi z głowami pełnymi wizji i pomysłów, które systematycznie wprowadzamy w życie. Aktualnie działamy na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, lecz w przyszłości mamy nadzieję powiększyć nasze wpływy. Zajmujemy się organizowaniem warsztatów tematycznych, wykładów oraz sesji RPG (role-play game) – wstęp na wszystkie z nich jest i pozostanie w pełni darmowy. To jedna z rzeczy, których nigdy nie mamy zamiaru zmieniać."

16.05.2014

paradaCyrkowe wygłupy przedszkolnej trupy – pod takim tytułem w dniach 13-15 maja 2014 r. odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim XI edycja Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych z cyklu Bajkowa Parada. W konkursie wzięło udział 18 przedszkoli z naszego miasta, każde z nich zaprezentowało wyjątkowe cyrkowe przestawienie. Na scenie królowali klowni, magicy, strongmani i linoskoczki.  Nie zabrakło również treserów i ich podopiecznych. Słonie, lwy, konie, króliki, małpy, foki, tygrysy, a nawet tresowane myszy czy żaby z wielkim wdziękiem prezentowały swoje umiejętności. Za sprawą tych wszystkich przedstawień w Bibliotece było bardzo kolorowo, radośnie i głośno, a wszędzie rozbrzmiewała cyrkowa muzyka.

Strona: 28 z 109
Poprzednia 1... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna

Prenumerata
Wypozyczalnia miedzybiblioteczna Wypozyczalnia regionalna Katalogi online Bibliografia załącznikowa Informacje dla czytelników Kalendarium Kalendarium