Odkryj naturę

Biblioteki publiczne w powiecie piotrkowskim

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Łącznie 371792
Dziś: 135
Internautów (od 2010.01.01)

Strona: 28 z 89
Poprzednia 1... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna

15.10.2013

dsz

W związku z obchodami 16 października Światowego Dnia Żywności oraz 17 października Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, Czytelnia dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie zaprasza na wystawę poświęconą tym najważniejszym problemom światowym.

11.10.2013

kresMiejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Turzyniecką, które traktować będzie o jej świeżo wydanej powieści pt. „Inspektor Kres i zaginiona". Spotkanie odbędzie się 17 października 2013 roku o godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29. Agnieszka Turzyniecka - rocznik 1981, piotrkowianka z urodzenia i wyboru. Szlify zdobywała w latach dziewięćdziesiątych na łamach lokalnych gazet, do dziś pisze do ogólnopolskich czasopism. Jest laureatką konkursu na opowiadanie wydawnictwa Fu Kang, publikowała też w antologiach. Włada trzema językami. Jesienią tego roku w księgarniach ukazała się jej debiutancka powieść „Inspektor Kres i zaginiona". Prywatnie miłośniczka psów i blogów, sama prowadzi kilka, między innymi poczytnego Gryzipiórka. A oto o czym traktuje kryminał, który wyszedł spod pióra Pani Turzynieckiej: Pewnego dnia Barbara - młoda mieszkanka Piotrkowa, znika bez śladu. W jej poszukiwanie angażuje się Inspektor Marian Kres, który w trakcie śledztwa odkrywa tajemnice zaginionej kobiety. Tropienie śladów dziewczyny stanie się dla niego głównym priorytetem i zaprowadzi go aż poza granice kraju... Zapraszamy już 17 października 2013 roku do Biblioteki.

11.10.2013

paczkaW całym kraju po raz kolejny wystartował ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka. Po raz trzeci dotarł do Piotrkowa Tryb. i powiatu gdzie trwa rekrutacja na wolontariuszy. Wolontariusze, czyli Super W po przebytych szkoleniach  spotykają się z rodzinami diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system SZLACHETNEJ PACZKI może skutecznie działać.
Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób.
Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1700 zł. Co oznacza, że łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięga 22,5 mln zł.
Jedną paczkę przygotowywało średnio 17 darczyńców – były wśród nich rodziny, grupy znajomych, współpracowników, klasy szkolne. Łącznie darczyńcami zostało 225 tys. osób.
Przed nami kolejna okazja, aby zostać bohaterem i zmierzyć z lokalną biedą.  Zapraszamy!
Więcej na www.superw.pl i http://www.szlachetnapaczka.pl/ oraz u Lidera Rejonu piotrkowskiego w projekcie Szlachetna Paczka – Oskar Kuliński, 503 418 847.

11.10.2013

ekoDnia 10 października 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs ekologiczno-czytelniczy, dla uczniów klas III szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego pt. „Zielono, zdrowo i wesoło”. W konkursie wzięło udział siedem zespołów z następujących szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 10, Szkoły Podstawowej Nr 11, Szkoły Podstawowej Nr  12, Szkoły Podstawowej Nr 13 i Szkoły Podstawowej Nr 16. Każdą placówkę reprezentowała 5-osobowa grupa uczniów. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszym z nich był quiz o zdrowym trybie życia i prawidłowym odżywianiu. W drugim etapie uczestnicy odpowiadali
na pytania związane z tekstami literackimi, z którymi wcześniej mieli możliwość się zapoznać. Trzecim etapem była praca plastyczna – „Idealny strój dla Ekoludka”.

Zadanie „3 x Z - ZIELEŃ – ZWIERZĘTA – ZDROWIE. Edukacja ekologiczno-czytelnicza dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego" dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

09.10.2013

tuwimkonkursOddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim organizuje 20 listopada br. konkurs czytelniczo-plastyczny
pt. „Cuda i dziwy lokomotywy, czyli pociąg do Tuwima” dla uczniów klas II – III szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Termin zgłoszeń upływa 18 października

grafika pochodzi ze strony: http://czytamyrazem.blox.pl

W załączniku regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa Tutaj.

Strona: 28 z 89
Poprzednia 1... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna

Prenumerata
Wypozyczalnia miedzybiblioteczna Wypozyczalnia regionalna Katalogi online Bibliografia załącznikowa Informacje dla czytelników Kalendarium Kalendarium