Biblioteki publiczne w powiecie piotrkowskim

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Łącznie 474693
Dziś: 1
Internautów (od 2010.01.01)

Strona: 28 z 118
Poprzednia 1... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna

09.09.2014

lbOddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim przedstawia tematy lekcji bibliotecznych, organizowanych w naszej placówce w roku szkolnym 2014/2015. Zajęcia odbywają się w Czytelni Oddziału dla Dzieci i trwają 45 minut. Jednorazowo może w nich uczestniczyć grupa licząca nie więcej niż 30 osób.

Zgłoszenia przyjmuje pracownik Czytelni Oddziału dla Dzieci MBP
przy ul. Jerozolimskiej 29 – Agnieszka Kitowska – tel. 646-43-59 (wew. 24).
Każdy nauczyciel indywidualnie zapisuje swoją grupę.

Prosimy o wcześniejsze powiadamianie nas o rezygnacji z  zajęć, zmianie ich daty, godziny lub tematu. Jednocześnie informujemy, że w przypadku, gdy umówiona grupa nie przyjdzie na zaplanowane spotkanie, będzie to jednoznaczne z wykreśleniem jej z harmonogramu zajęć bibliotecznych.

08.09.2014

b

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim uzyskała dofinansowanie w dwóch priorytetach Programu Biblioteki Narodowej.

03.09.2014

fosOddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi organizuje konkurs ekologiczno-czytelniczy pt. „Poczuj na własnej skórze, co kryje się w naturze”, przeznaczony dla uczniów klas I – III szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, który odbędzie się 23 września br. w godz. 8.30-12.30 w Czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. W załączniku znajduje się regulamin oraz karta zgłoszenia, którą należy złożyć do dnia 16 września br. w Czytelni Oddziału dla Dzieci MBP (ul. Jerozolimska 29).

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się  w załączniku.

Konkurs odbywa się w ramach realizacji zadania "Odkryj naturę - edukacja ekologiczna dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego" dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi

03.09.2014

wsMiejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na wystawę fotografii „Niebieskie źródła”. Autorem zdjęć jest Witold Stawski, fotografik amator, poeta, założyciel grupy poetycko-muzycznej „Przeznaczenie”, nauczyciel.
Wystawa to kolejne wydarzenie, które jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie „Odkryj naturę – edukacja ekologiczna dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego”. Wystawę można oglądać do 30 września 2014 r. w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.
Niebieskie źródła to rezerwat przyrody położony w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego. Jest częścią Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Rezerwat leży w dolinie rzeki Pilicy. Rezerwat został utworzony w 1961 roku w celu ochrony malowniczych źródeł krasowych o błękitnym zabarwieniu i zachowania ostoi licznych gatunków ptaków. Jego powierzania wynosi 28,8 ha. Rezerwat stanowią trzy wywierzyska oddzielone od siebie wyspą. W każdym pulsuje obok siebie po kilkanaście źródeł. Ich urok polega na tym, że woda wybija z dna piasek, który widziany przez taflę wody posiada niepowtarzalną, zielono-niebieską barwę o różnych odcieniach, zależnie od warunków pogodowych i kąta padania promieni słonecznych.
Biblioteka zaprasza także na wykład Witolda Stawskiego pt. „Niebieskie źródła”, który odbędzie się 25 września 2014 r. o godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.

02.09.2014

nc14

Strona: 28 z 118
Poprzednia 1... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna