Oferta dla osób ze szczególnymi potrzebami

budynek bez barier

Budynek Mediateki 800-lecia jest w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Na każdy poziom można dostać się windą.

Szeroko rozstawione bramki oraz regały umożliwiają swobodne przemieszczanie się na wózku.

wielkie litery

To nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom starszym i słabowidzącym.

Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie męczy wzroku czytelnika.

duży wybór audiobooków

W naszej bibliotece znajdziesz duży zbiór książek mówionych, który ciągle się powiększa.

Dzięki niemu również osoby niewidome mogą spędzać czas na ulubionej lekturze.

książka na telefon

Możesz zamówić książki dzwoniąc pod numer telefonu: 44 681 40 60 lub 502 419 451.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty w godzinach  8:00-20:00.

dowóz książek do domu

Jeśli jesteś trwale lub czasowo unieruchomiony dostarczymy Ci zamówione książki do domu.

PĘTLA INDUKCYJNA

Jeśli używasz aparatów słuchowych lub implantu słuchowego, możesz skorzystać z pętli indukcyjnej.

Na terenie Mediateki znajdują się trzy pętle indukcyjne.

Dzięki nim możesz lepiej rozumieć mowę – zwłaszcza w hałasie i dużych pomieszczeniach.

Wystarczy, że w swoim aparacie lub implancie słuchowym masz aktywny program cewki indukcyjnej.

Na terenie Mediateki znajdują się 2 plany tyflograficzne.

Są to mapy miejsc w formie dotykowej dla osób niewidomych i słabowidzących.

Mapy złożone są z opisów brajlowskich i posiadają jasny oraz zrozumiany plan poruszania się.

Dzięki planom tyflograficznym będziesz mógł z łatwością przemieszczać się po Mediatece.

tekst łatwy do czytania i zrozumienia

• Ikona facebook-a.
  • Ikona twitter-a.