Dane kontaktowe

   

 

 

Biblioteki publiczne w powiecie piotrkowskim

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

BIP

ePUAP

Licznik odwiedzin
Łącznie 525574
Dziś: 251
Internautów (od 2010.01.01)

Strona: 5 z 5
Poprzednia 1 2 3 4 5

Nazewnictwo ulic i placów Piotrkowa Trybunalskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim wydała pracę pt. "Nazewnictwo ulic i placów Piotrkowa Trybunalskiego" Pani Agnieszki Bednarskiej-Smugi, pracownicy MBP. Praca liczy 320 stron formatu A-4. Jest to pierwsze, kompleksowe opracowanie nazewnictwa 509 ulic i placów, znajdujących się w naszym mieście.

Każda z omówionych ulic ma etymologię nazwy ulicy, datę jej nadania, długość ulicy, jej lokalizację oraz ryr historyczny, który pozwala prześledzić jak zmieniało się nazewnictwo w zależności od sytuacji społeczno-politycznej kraju. Dodatkowo praca zawiera analizę językową nazwy.

Każdy opis ulicy poparty jest podaniem źródła, z którego została zaczerpnięta informacja.

Praca w cenie 45 zł. jest do nabycia w lokalu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jerozolimskiej 29.

Piotrkowskie nekropolie

Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej ukazało się wydawnictwo "Piotrkowskie nekropolie"

Bibliografia Piotrkowa Trybunalskiego

Bibliografia Piotrkowa Trybunalskiego wydawana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną od 2004 r. Do tej pory ukazało się 8 roczników za lata 1997-2004. Egzemplarze obowiązkowe przekazywane są m.in. do Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jegiellońskiej, Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi, a także do Archiwum Państwowego, Muzeum, Biblioteki Filii UJK i Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Wydawnictwo powstaje na podstawie bazy bibliografii regionalnej tworzonej od 1997 roku i dostępnej online na stornie WWW naszej biblioteki.

Strona: 5 z 5
Poprzednia 1 2 3 4 5

Prenumerata
Wypozyczalnia miedzybiblioteczna Wypozyczalnia regionalna Katalogi online Bibliografia załącznikowa Informacje dla czytelników Kalendarium Kalendarium
Współpraca

 

 

Sponsorzy