Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XLVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję” rozstrzygnięty

Utworzono dnia 29.10.2018

W dniu 27 października 2018 r. odbyło się oficjalne ogłoszenie werdyktu Jury XLVIII Konkursu Literackiego o "Rubinową Hortensję" w składzie: Wojciech Bonowicz – przewodniczący, Michał Sobol, Arkadiusz Morawiec – członkowie. Po ocenie 152. zestawów nadesłanych na konkurs wierszy Jury przyznało następujące nagrody:

I nagrodę w wysokości 2000 zł – ufundowaną przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego otrzymała Anna Piliszewska z Wieliczki, godło „Enter-aller” za wiersz „ Lakierki”

II nagrodę w wysokości 1500 zł – ufundowaną przez Marszałka Województwa Łódzkiego otrzymał Krzysztof Martwicki z Płońska, godło „Tratwa z wafla” za wiersz "Felieton uliczny 02".

III nagrodę w wysokości 1000 zł do podziału na 2 równorzędne nagrody po 500 zł każda – ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali ex aequo:

  • Marta Raczyńska z Mogilna, godło „Rozdźwięki”. Za wiersz „ Kazimierz S”
  • Joanna Pucis z Warszawy, godło „julie i norge” za wiersz „Ostatnie lato”

Wyróżnienia otrzymali:

  • Katarzyna Wiktoria Polak ( godło "Jaskółka")
  • Wojciech Roszkowski (godło "mosiądz")

Zdobywczyni I miejsca Anna Piliszewska to poetka, pisarka, kulturoznawca. Absolwentka Akademii Ignatianum w Krakowie. Interesuje się literaturą, filozofią, historią starożytną, malarstwem oraz muzyką klasyczną. Jest miłośniczką zwierząt  i wielkim przyjacielem przyrody.  Kocha koty. Jest autorką książek poetyckich: Perszerony jesienne ( 2005), Prywatna korespondencja ( 2005), Dziejba człowiecza ( 2010), Południe o barwie marengo ( 2012), Gdy zamszowieje ligustr (2015) oraz Z popiołu i pneumy (2016).

Nagrodzone wiersze w załączniku.

Finał konkursu uświetniła koncertem jazzowym Lora Szafran, której towarzyszył na fortepianie Wojciech Gogolewski. Artystka przedstawiła jazzowe interpretacje znanych przebojów Wasowskiego, Warsa, Szpilmana.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria>Wydarzenia i na Fb MBP.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Nagrodzone wiersze

Utworzono dnia 29.10.2018, 09:52

Znajdź nas na:

Facebook

Twitter

 

w.bibliotece.pl

 

ePUAP

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 844

W poprzednim tygodniu: 999

W tym miesiącu: 2930

W poprzednim miesiącu: 4924

Wszystkich: 159372