Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert finałowy

Utworzono dnia 06.11.2017

28 października 2017 r. o godzinie 17.00 w Czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się koncert finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”.

Spośród 150. zgłoszeń jurorzy wyłonili laureatów trzech nagród głównych.

Po ocenie wszystkich zestawów wierszy nadesłanych na XLVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego jury w składzie: Wojciech Bonowicz,  Arkadiusz Morawiec, Michał Sobol postanowiło przyznać następujące nagrody:

I nagrodę w wysokości 2000 zł – ufundowaną przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego otrzymał Marcin Królikowski z Warszawy, godło „Szewc piechotą chodzi”..

II nagrodę w wysokości 1500 zł – ufundowaną przez Marszałka Województwa Łódzkiego otrzymał Piotr Piątek z Kołobrzegu, godło „Pępek Małgorzaty”.

III nagrodę w wysokości 1000 zł – ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego otrzymał Wojciech Roszkowski z Tykocina, godło „Salamandra”.

Każdy z laureatów otrzymał także kwiat hortensji, będący symbolem konkursu. Dodatkowo laureatk I nagrody otrzymał puchar z Huty Szkła Gospodarczego „Hortensja”.  Fundatorem pucharu jest Emilia Tomecka, członek Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu APAJTE.

Po oficjalnym odczytaniu protokołu i wręczeniu nagród  wystąpiła gwiazda wieczoru, Beata Olga Kowalska, która odczytała także nagrodzone wiersze.

Koncert finałowy

Utworzono dnia 06.11.2017, 12:32